DHANA

Móda podle zvěrokruhu?

Odmalička, vždycky, když jsem ráno stála před otevřenou skříní, byl nutkavým kritériem výběru „co dnes na sebe“ pocit, abych byla oblečená tak nějak v souladu se svojí náladou, abych se cítila dobře oblečená nejen podle pravidel společenských a faktických (zima, teplo, prší), ale i podle nějakého neurčitého vnitřního nastavení. Začala jsem se o toto téma zajímat, až jsem vytvořila po dlouhých letech a zkoumání celý „obor“ móda podle znamení zvěrokruhu. Studovala jsem astrologii a další obory, konzultovala, zkoušela…

Asi každá máme tajný imaginární šuplíček krásných šatů, které se nám moc a moc líbí, ale které bychom dokázaly obléknout jen ve svých snech a představách (Neptun). Co se nám líbí, bez ohledu na jakékoli další okolnosti, určuje v horoskopu planeta Venuše.

Oblečení, ve kterém se cítíme„útulně“, jako doma, s pocitem bezpečí a jakési „schovky“ před okolím, této oblasti oblékání vévodí Luna.

Avšak ten oděv, který si skutečně oblečeme na sebe, určuje postavení ní Marse. Mars si ovšem oblečení, ve kterém „vyrazíme mezi lidi“, neurčí sám, ale podle indicií, které mu poskytnou všechny ostatní planety v horoskopu, Mars určí, jaké oblečení pro danou příležitost máme odvahu vzít skutečně na sebe. Kritériem konečného marsovského výběru jsou vlastnosti Marse – hlavně odvaha (nebo také touha provokovat apod.). Všimněte si, jak se v módní branži ujal pojem „outfit“, výzbroj. Je to naše marsovská výzbroj, co si oblékáme na sebe.

Všichni známe, že se nám během života mění vkus. Můžeme tedy obráceně prohlásit: Pokud vás překvapivě zaujme oděv ve znamení, ke kterému jste nikdy neměla blízko, poznáte tak zpětně, že právě tohle znamení, tenhle způsob vnímání světa teď ve vašem životě vystoupil do popředí, tranzitem či progresí.

Móda zdaleka není jen bezduchá marnivost. Na základě proměny vkusu, déletrvajících období se v oblečení „schovat“ či naopak provokovat apod. můžeme odkrýt i celý běh života, okolnosti, které ho spoluutvářely.

Oblékání jako takové je také hluboce duchovní záležitost. Rozborem horoskopu v souvislosti s tím, jak se oblékáme, lze postupným přechodem na oblečení, které je nám „určeno hvězdami“ podpořit náš vrozený, ale zatím před námi samými skrytý potenciál.Více a podrobněji na mém webu www.dhana.cz.