Irena Veselá Rendlová

Irena Veselá Rendlová

Šperky jsou inspirovány secesí, přírodními motivy, ale i materiálem samým. Nejčastěji je spojován polodrahokam s kovem (bílý kov, převážně niklová bílá mosaz – pakfong): Důraz je kladen na kontrast ploch, střídají se lesklé a různě matované povrchy.

Technologie zhotovení vychází ze starých způsobů zlatnictví, cizelérské a rytecké profese (ruční vyřezávání, pilování, cizelování tvaru, pájení, leštění, zasazování kamenů, rytí). Nabídka šperků obsahuje jak drobné jednotlivé kousky (prsteny, náušnice, přívěsky, brože, kravatové spony, jehlice, atp.) tak i celé kolekce (náhrdelník, brož, náramek, prsten, ap.), ozdobné pásky a drobné doplňky.

Samostatnou kapitolou jsou náročnější šperky podle originálních návrhů, které jsou určeny konkrétním zákazníkům nebo rekonstrukce dobových šperků nebo doplňků z kovu.

Vše je zhotoveno buď jen z kovu, nebo v kombinaci s přírodními kameny, ať už broušenými nebo tamblerovanými. Šperky jsou určeny pro běžné denní nošení i pro náročnější společenské příležitosti. Vše je pouze v jednom exempláři.

Používaný kov je zdravotně nezávadný – s atestem.